GARANTİ VE İADE ŞARTLARI

 

 

Değerli Müşterilerimiz,

 

 Makinadiyari.com dan almış olduğuz tüm ürünler ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altındadır. Arızalı ürününüzü faturası ve/veya garanti belgesi ile birlikte, garanti belgesinden veya kullanım kılavuzundan ulaşabileceğiniz size en yakın yetkili servise ulaştırarak, garanti kapsamında tamir veya değişim yaptırabilirsiniz.

     Arızalı ürünü yetkili servise gönderirken faturası ile birlikte, arızanın nedenini belirten bir not göndermeniz arızanın tespiti konusunda süreci kısaltacaktır. makinadiyari.com'un bünyesinde teknik servis departmanı bulunmamaktadır.

     Yetkili Servis bilgisi için tarafımıza [email protected] dan ulaşabilirsiniz. Müşterilerimizin memnuniyeti bizim en başlıca görevimizdir. Yetkili servisler ile bir problem yaşadığınızda lütfen öneri ve şikayetlerinizi [email protected] a iletiniz. Yada ana sayfamızın en altında bulunan şikayet ve öneri formumuzu doldurunuz.

 

Arızalı ürünü garanti kapsamı dışına çıkaran kullanım hataları nelerdir?

     Elektrik ve kullanıcının kullanımından doğan arızalar (elektrik kesilmesi, voltaj dalgalanması, makinaya ait olmayan aksesuar takılması ya da kullanılması zorunlu olan aksesuarların kullanılmaması gibi), garantili ürünlerde yetkili servis dışında herhangi bir müdahalenin yapılması, garanti etiketi olan ürünlerde etiketin zarar görmesi, cihazın dış yüzeyinde oluşan kırık, çizik vb. nedenlerden meydana gelen arızalar, tozlu, rutubetli, aşırı sıcak ya da soğuk ortamlarda kullanılma sebebi ile oluşan arızalar, sel, yangın, deprem, yıldırım düşmesi vb. doğal afetlerin sebep olduğu arızalarda garanti kapsamı dışındadır.

 

 

İADE ŞARTLARI

 

     İade veya değişim talebinizi neden belirterek  [email protected] a e mail yoluyla yada 0506 114 70 74 numaralı telefonumuzu arayarak müşteri hizmetlerimize bildirebilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra müşteri temsilcimiz size iade için izlemeniz gereken yol hakkında yardımcı olacaktır.    

     İade veya değişim yapılacak ürünün faturası, kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Ürünün kullanılmamış olması gerekmektedir. Aksi takdirde iade kesinlikle kabul edilmeyecektir.

     Ürünü adresimize kargo firması ile gönderirken orijinal kutusu zarar görmeyecek şekilde muhafaza edilmelidir.

     İade işlemlerinde kargo bedeli müşteriye aittir. Karşı taraf ödemeli gönderimler kesinlikle kabul edilmeyecektir.

     Tarafınıza ulaştırılan ürünün kargo firmasında taşıma esnasında hasar gördüğünü tespit ettiyseniz lütfen kargo firması yetkilisinden ürün için hasar tutanağı tutmasını talep ediniz.  

     Ürünü kesinlikle hasarlı olarak teslim almayınız yada ürünün hasarını kargo tutanağında belirtiniz.

 

 

 

 

Çerez Kullanımı